Фестиваль «Тарас Бульба» повертається!

Фестиваль «Тарас Бульба» повертається!

Уже для багатьох не секрет, що після трирічної перерви у липні 2017-го до Дубна знову повертається найстаріший рок-фестиваль України «Тарас Бульба». Ще у грудні минулого року про це повідомили організатори на офіційному сайті фестивалю, а декілька тижнів тому розпочався прийом заявок у конкурсну частину та розпочато продаж квитків. І з появою цієї інформації відразу почали ширитися чутки щодо гучної популярної події року. Багато хто взагалі вважав, що кризова ситуація в країні надовго, а можливо, й назавжди закриє фест. Але нещодавно до Дубна з кількаденним візитом приїжджав один із організаторів «Тараса Бульби» — Микола Арсенюк, який охоче з нами поспілкувався та розповів про закулісні моменти підготовки та чим дивуватимуть любителів рок-музики 14-16 липня цього року.

 • Миколо, розкажіть для початку, чому така трирічна пауза?
 • Головною причиною паузи була економічна. Фестиваль у 2013 році видався не зовсім успішним, були певні заборгованості, які треба було погасити. Проте у 2014 році ми знову хотіли проводити рок-концерт, навіть розпочали набір учасників, але криза в країні та військові події не давали впевненості у тому, що щось вийде… і так ми вирішили зробити паузу.
 • І чому ж сьогодні вирішили відроджувати фест?
 • Ми нарешті розрахувалися з боргами, за час вимушеної перерви обдумали концепцію фестивалю, з’явилися нові ідеї… Звісно, ризики є, чи все вдасться, чи окупиться, але все ж наважилися спробувати та вивести захід на новий рівень.
 • У 2012-13 роках «Тарас Бульба» проводили на «Спартаку», перед тим – у центрі міста. На вашу думку, де краще?
 • Для мене проведення на «Спартаку» — найкращий варіант, бо там можна більш вдало втілити свої задуми. Там достатньо місця, щоб зробити наметове містечко, облаштувати побут. У центрі міста публіка і сам захід були хаотичними. Багато хто приходив, бо на сцені щось грало, то, щоб під ту музику випити, а яка музика лунала саме – це мало цікавило. Було й таке, що приходив правоохоронець опівночі і казав, що виключає рубильника, бо ми порушуємо громадський порядок. Тому тоді фестиваль був схожим на масове гуляння, яке мало чим відрізнялося від інших подій у центрі міста. Нам, організаторам, хотілося вивести «Тараса Бульбу» на інший, вищий рівень, що краще та легше втілити на території стадіону.
 • Останні рази вхід на фестиваль був платним. Чи допомагає виручка з квитків погасити збитки або, можливо, ще й заробити?
 • На «Спартаку» у 2012 році ми зробили вхід платним. Але не тому, що хотіли багато заробити, а тому, що попередні роки фінансування не було ні від кого, спонсорів було мало, тобто фестиваль був збитковим. Тому платний вхід – це необхідна міра для того, щоб захід проводити на нормальному рівні і щоб він був самоокупним.
 • А сьогодні спонсори є?
 • Спонсорів нема і швидше за все не буде.
 • Ви зустрічалися з міською владою Дубна. Можливо, вони фінансово допоможуть?
 • Фінансово – ні, а от послугами обіцяли допомогти: упорядкуванням та згодом прибиранням території стадіону та навколо нього, поселенням конкурсантів фестивалю та харчуванням гостей фестивалю, а це немало. Оскільки міська рада є співорганізатором фестивалю, то ми на зустрічі з ними обговорили деякі робочі моменти. Думаю, влада розуміє, що фестиваль є значною подією не тільки для міста чи області – а й всієї країни.
 • Які організаційні проблеми вас спіткають?
 • Ми постійно стикаємося з проблемою поселення фестівців. Є категорія людей, яким вистачає наметів, а є чимало таких, яким потрібні побутові умови. Номерів у готелях не вистачає, адже це весільний період, і чимало кімнат зайнято. Тому просимо дубенчан на час проведення фестивалю здавати свої помешкання, зорганізуватися та на початку літа виставити в інтернет пропозиції з житлом. Також сподіваємося на співпрацю з власниками готелів, щоб вони робили хоча б якусь знижку на проживання, адже фестиваль популяризує місто, приносить дохід, тому хотілося б підтримки від місцевих підприємців.
 • Як активно реєструються учасники-конкурсанти?
 • Поки що точно не скажу, але, думаю, ми вийдемо на рівень 100-150 учасників. Конкретніше будемо знати в березні-квітні.
 • Чи вже знаєте, які відомі гурти будуть на фестивалі?
 • Поки що ми тримаємо це у секреті, адже зараз тривають переговори і заздалегідь не хочемо цього озвучувати. Але відкрию невеличку таємницю, що не тільки українські гурти запрошуємо, а й з-за кордону.
 • Можливо, ще якоюсь таємницею поділитесь?
 • Поділюсь. Плануємо цього року зробити три сцени, одна з яких буде літературна. Якщо вийде, то зберемо не тільки місцевих письменників, а й відомих українських. Зараз працюємо над тим, щоб здивувати людей цікавими нововведеннями, а головне – оригінальними, щоб не повторювалися на сусідніх фестивалях. До речі, як і попереднього разу, ми знову плануємо запросити кобзарів. Але якщо тоді ми не зовсім вдало це організували, то цього разу публіку підготуємо заздалегідь. От і побачимо, наскільки наші патріоти є патріотами і чи підтримають кобзарів і молоді українські гурти. Адже це і є головною ідеєю фестивалю – популяризувати україномовні молоді гурти.
 • Журі буде традиційним?
 • Ні, склад журі будемо кардинально змінювати, але остаточний склад оголосимо згодом.
 • Як активно купують квитки та які на них ціни?
 • Зараз ми поставили мінімальну пільгову ціну – 150 гривень за три дні, щоб кожен міг придбати квиток. Тобто зараз купують ті, хто, незалежно від переліку гуртів, просто любить наш фестиваль та хоче його відродити. Уже ближче до липня та в день проведення заходу ціна виросте як мінімум удвічі. Хочу, щоб люди зрозуміли, що квитки – це, у першу чергу, вимушений захід, що дозволить вивести фестиваль на якісно новий рівень, щоб сюди приїздили глядачі та гості з усього світу, а дубенчани могли пишатися, що саме у їх місті проходить найкрутіший фестиваль!
 • Що ж, бажаємо вам відродити фестиваль «Тарас Бульба» на достойному рівні, щоб всі ваші задуми вдало втілилися, щоб популярність аж зашкалювала. Адже хоча далеко не всім до вподоби такий напрямок творчості, не всі розуміють рок-стиль та неформальність, проте цей фестиваль є візитною карткою міста, про нього знають у різних куточках України і за кордоном. І про Дубно багато хто знає завдяки цьому ж фестивалю. Тому хоча б заради цього дубенчанам варто бути максимально привітними та гостинними з учасниками та глядачами цього заходу, а при можливості – й поділитися дахом над головою. Адже за оригінальним незвичним зовнішнім виглядом часто криються надзвичайно добрі та хороші люди, відкриті до спілкування та дружби.

Мар’яна Росоловська

Фотогалерея:
Фестиваль «Тарас Бульба» повертається! 0
1099

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...