Дубенські водії маршруток проти пенсіонерів: чи будуть платити пільговики?
Зростання цін на паливно-мастильні матеріали та неврегульованість питання про відшкодування державою вартості проїзду пільговиків у громадському транспорті стали причинами жорсткого протистояння між перевізниками та пенсіонерами у Дубно. У кожного тут своя правда: громадяни пільгових категорій не мають достатньо коштів для оплати проїзду, а водії маршруток не бажають возити їх задарма, бо змушені витрачати багато грошей на купівлю палива та запчастин.
Проблеми почалися ще в березні цього року, коли 6-го числа більша частина перевізників у Дубно просто не виїхала на маршрути, влаштувавши страйк із вимогами негайно підвищити вартість проїзду. Неймовірними зусиллями меру Дубна Василю Антонюку вдалося тоді вгамувати водіїв маршруток. Він пообіцяв їм, що пенсіонери будуть сплачувати за проїзд у громадському транспорті 1 гривню – все ж краще, ніж нічого, адже держава зовсім не компенсує власникам маршруток вартість перевезення пільгових категорій населення. Перевізники вимагали, щоб влада встановила ціну на проїзд у розмірі 4 грн, а для пенсіонерів – 3 грн, але їм відмовили, рекомендувавши зменшити кількість маршруток з 31-єї до 20-ти, щоб менше витрачати на паливо. Майже 20% жителів Дубна є людьми пенсійного віку. Їх обурило те, що влада змусила їх платити за проїзд у міських маршрутках по 1 грн з 9.00. до 17.00. і по 3 грн в інший час. Пільговики оскаржили це рішення і вже наприкінці червня суд скасував розпорядження дубенського міськвиконкому про стягнення вартості проїзду з пенсіонерів. Антонюк тоді виправдовувався, мовляв, це була лишень рекомендація, а остаточне рішення – платити чи ні – залишалося за пенсіонером (хоча насправді водії найчастіше вимагали кошти з усіх пільговиків). Нарешті 18 червня Дубенська міськрада зібралася на засідання, щоб поставити крапку у питанні тарифів. Начальниця управління економіки і власності міськради Ольга Ляшенко сказала, що при рентабельності у 5 грн економічно обґрунтований тариф складає 4 грн 09 коп. Але якщо встановити такий базовий тариф, тоді дубенській родині з двох дорослих із мінімальними зарплатами та двох дітей доведеться витрачати на проїзд майже 1000 грн на місяць, тож дана пропозиція була відкинута. Директор МПП «Горизонт» Віктор Власюк запропонував купити 2-3 міських автобуси білоруського виробника «МАЗ», які б возили пільговиків. Директор із виробництва ПАТ «Дубномолоко» Іван Дерменжи рекомендував перевізникам об'єднуватися і купувати дизпаливо гуртом, отримуючи знижку в 7-8%. Потім придумали виділити два дні, коли пільговиків будуть перевозити без обмежень. Ольга Ляшенко запропонувала четвер і неділю. Перевізник Олександр Свінтозельський сказав, що його колеги будуть не проти такого рішення. Фінальну риску підвів Василь Антонюк, заявивши, що не підвищить тариф на проїзд до 4 грн, оскільки бюджетникам поки що не планують піднімати зарплати.
Коментарі